špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Trendy, ktoré musia preč

Zabudnite na čistenie pleti vodou, spanie na bruchu, všadeprítomný make-up a vašu pigmentovú škvrnu nad hornou perou. To sú staré trendy. No a hlavne… Zabudnite na váš stereotyp! Začal sa rok 2018!

Bombery, maxi sukne, štvorcové kabelky, aj hit minulého roku – choker nahrdelník. To všetko ste mali už 1.1.2018 zahodiť do koša. Tento rok totiž vládnu biele doplnky, flitre a zvýraznené ramená. Botox už nie je veľmi in. BB krém je absolútne faux-paux. Kraľuje si tu kyslík, lifting kyselinou hyalurónovou a dokonale čistá pleť s jamkami v lícach. Sledujete všetky trendy v starostlivosti o pleť? Až 81% z vás má dojem, že robí pre svoju pokožku prvé i posledné. Zamotali ste sa vo vašom stereotype. 19% žien totiž vie, že doterajšia starostlivosť o pleť patrí minulosti. Zaktualizovali ju!

Trendy, ktoré do 2018 už neťahajte

Nečistoty

Naozaj sa začnite odličovať. Hygiena pleti, to už nie je ani trend, ale základ. Výhovorky, že večer nestíhate, neplatia. Pravidelné čistenie by už nemalo byť len minútovým rituálom s odličovacím obrúskom “3v1” v ruke. Naopak. Nehľadajte jeden univerzálny odličovač, ale čistite hneď na niekoľkých úrovniach. Odličovacia pena a olej – kombinujte dva druhy prípravkov, najmä ak používate vodeodolné líčidlá. Odstráňte ich odličovačom s obsahom olejov, a potom pokožku dočistite jemnou penou. Tá vás osvieži. Funguje to. Pridajte i masáž tváre a raz do týždňa peeling.

Update roku 2018 v čistení pleti vraví jedno: ošetrenie pleti v salónnom prostredí a domáca starostlivosť sú navzájom sa doplňujúce prvky. Ste len na skok k získaniu dokonalého vzhľadu.

V 2018 sa preto poobzerajte po:

Update roku 2018 priveďte k úplnej dokonalosti: vyčistite nielen pleť, ale raz do týžďna operte aj vankúš, na ktorom spíte. Nezabúdajte na očistenie mobilu. Zachytáva sa na nich maz, odumreté bunky či iné nečistoty.

Make up v posiľňovni

Z práce letíte rovno cvičiť s kompletným make-upom. Alebo sa, dokonca, na cvičenie vždy nalíčite?! Cvičiť s make-upom je typické pre veľkú skupinu žien. Mix potu a líčidiel upchá póry. Takto to zopakujte minimálne trikrát do týždňa a na problémy s pleťou máte zarobené. Jediným riešením je cvičiť nenamaľovaná. Má to však háčik. Nie každá je bez make-upu schopná vojsť do miestnosti, kde sú prevažne muži. Prevažne svalnáči a aj iné dokonalé ženy. Bráni vám v tom nedoliečené akné, jazvičky alebo pigmentové škvrny, či niektorým z vás i vrásky.

Update roku 2018 hovorí, že slobodná budete iba vtedy, ak odstránite to, čo vás trápi. A to doslovne. Odborníci vám pomôžu:

  • Odstrániť jazvičky po akné, či kiahniach na tvári – niekoľkými terapiami prístrojom Resurf FX
  • Odstrániť pigmentovú škvrnu nad hornou perou – pôsobením intenzívneho pulzného svetla (IPL)
  • Odstrániť vrásky – hneď niekoľkými metódami a presne na mieru
  • Liečiť akné – lokálne, pomocou chemického peelingu, lasera, či IPL svetla. Ale aj celkovo – vitamínom A, alebo antibiotikami.

Dokonalým updatom roku 2018 sú umelé jamky v lícach. Tento zákrok je v zahraničí veľmi populárny. Ako vzor slúžia líca speváčky Cheryl Cole. Pri operácii sa koža malým rezom prišije k hlbším vrstvám tkaniva a po zahojení má tvar jamky. Dali by ste sa na to?

Spôsob, ako spíte, môže skutočne časom spôsobiť vrásky. Nezáleží na tom, či je váš vankúš z hodvábu alebo bavlny. Počas noci stále vyvíja na vašu tvár určitý tlak. Vedci zistili, že človek priemerne prespí za svoj život 219 000 hodín. Tak to už je pekne dlhá doba na to, aby sa vám vrásky na brade, líchach a čele vytvorili.

Update roku 2018 prízvukuje, aby ste vymenili aj ten váš bavlnený vankúš za najjemnejší hodváb a spali na chrbte.

Spanie tvárou na vakúši

Stále to isté

Nepoužívajte po celý rok tie isté produkty dookola. Snažte sa ich výber prispôsobiť ročnému obdobiu. Na jar sa vyhnite gélom a kúpte si krém s vitamínom C a E. V lete vsaďte na olivový alebo marhuľový olej, či bambucké maslo. Vaša pleť bude vďaka nim uvoľnená a pružná. Počas jesene aplikujte na tvár séra s kolagénom. A v zime pleť určite hydratujte. Ale pozor, nie silným hydratačným krémom! Vsaďte na mezoterapiu s hydratačnou účinnou látkou.

Update roku 2018: dvakrát do roka podstúpte mezoterapiu s kyselinou hyalurónovou. Zaručuje okamžité výsledky. Pleť dokonale hydratuje a vypína. Pre minimum komplikácií môžete tento zákrok podstúpiť kedykoľvek. Za ostatných dvadsať rokov nebolo na trhu nič prevratnejšie.

Tak. Čo všetko vyskúšate?
Niekedy aj malá zmena dokáže veľa.