špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ako si udržať letné opálenie 

 

Rady, ako vyzerať aj po skončení leta krásna, opálená a zdravá.

Hydratácia

Pre udržanie si krásneho opálenia je zásadná dôkladná hydratácia. Používajte kvalitné hydratačné krémy a pite kokosovú vodu. Kokosová voda z mladých kokosov má veľa výhod, obsahuje kyselinu laurovú, dôležitý prvok, ktorý telo využíva pri procese rastu buniek. Má silný anti-aging efekt, pomáha minimalizovať výsledky procesu starnutia. Vyvažuje hladinu pH a udržuje spojovacie tkanivo hydratované a silné. Je naviac veľmi efektívna pri chudnutí, pretože urýchľuje metabolizmus a pomáha detoxikovať telo.

 

Podpora vo výžive

Dostatočné množstvo tekutín je dôležité, existujú ale tiež potraviny, ktoré stimulujú tvorbu melanínu, ktorý má za výsledok krásne opálenie. Radia sa medzi ne napríklad marhule, mrkva, melón, šaláty, špenát, teda potraviny s vysokým obsahom betakaroténu. Dobre funguje doplnok stravy B-komplex, ktorý sa ale musí začať užívať už pred začiatkom leta. Znížite tým riziko spálenia a zaistíte si rovnomerné opálenie.

 

Depiláciám voskom – NIE!

Vosk s chĺpkami odstraňuje vrchnú časť pokožky, kde je uložené samotné opálenie. Vyhnite sa tiež depilačným krémom, ktoré obsahujú ovocné kyseliny a nie sú k opáleniu šetrné.

 

Eliminujte odumreté bunky

Aspoň 1x za týždeň používajte jemný čistiaci peeling, ktorý pomôže zbaviť sa len povrchových nečistôt, ktoré zatieňujú opálenie. Pri umývaní nepoužívajte príliš horúcu vodu, tá vysušuje a môže spôsobiť šúpanie kože. Na miesto klasických sprchových gélov používajte sprchové oleje, viac pokožku hydratujú a stratíte tak menej pigmentu.

 

Dolaďte líčením

Zázraky dokáže aj správne líčenie. Opálenú tvár dobre hydratujte, make-up zvoľte skôr jemnejší, s obsahom SPF faktora. Opálenú tvár krásne podporujú hnedé, bronzové a ružové odtiene. Najefektívnejší je tzv. bronzer, ktorým si môžete nie len vytvarovať tvár, ale tiež ho použiť miesto púdra. Dobre fungujú aj rozjasňovače, ktoré pleť pekne rozžiaria a dajú sa použiť aj ako očný tieň. Na záver môžete celé líčenie zvýrazniť malinovočerveným rúžom.