špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Vianočné upratovanie

Nebudeme si klamať, Vianoce sú tu a s nimi aj veľké vianočné upratovanie. Ako si pripraviť domov, ale nezabudnúť pri tom ani na seba? Nebudeme si klamať – vy predsa chcete tiež na Vianoce vyzerať skvelo!

Možno sa vám to stáva každý rok: upratať stihnete na poslednú chvíľu. Niet sa čo čudovať, do zoznamu predvianočných povinností sa toho nakopí vždy oveľa viac. Bez výčitiek – nemá cenu sústrediť sa puntičkársky na detaily. Upratovanie si čo najviac uľahčite. Aspoň vám ostane čas aj na seba. Bude to luxus, ktorý poteší, čo poviete?

Zlatá rada: Od okien ku dverám, zhora nadol!

Od babičky

Začnite zľahka

 • Všetko, čo môžete, upracte na svoje miesto – do skríň, škatúľ a ďalších úložných priestorov. Pamätajte – minimum rozhádzaných i vystavených predmetov je to, čo chcete. Najmä preto, aby ste sa neskôr mohli pustiť do vianočnej výzdoby stromčeka a príbytku.
 • Nepotrebných starých časopisov a novín sa zbavte. Zbytočne na ne sadá prach a druhýkrát si aj tak neprečítate.
 • Oblečenie netrieďte, zaberie vám to veľmi veľa času a všade budete mať nejaký kúsok, s ktorým nebudete vedieť nič urobiť.
 • Umývanie okien nechajte na pekný jarný deň, radšej na ne nalepte vianočné nálepky.

Teraz si dajte záležať!

Sústreďte sa najmä na kuchyňu a obývačku. Práve tu budete počas sviatkov tráviť s rodinou najviac času.

 1. Utrite prach z nábytku, svietidiel, aj žalúzií.
 2. Mokrou handrou vytrite prach pod nábytkom, za nábytkom i za televízorom.
 3. Nevynechajte ani rámy obrazov.
 4. Povysávajte a vyleštite podlahy.
 5. V kuchyni vyčistite umývačku, práčku, mikrovlnku a rúru.
 6. Utrite aj úchytky na kuchynskej linke.
 7. V chladničke a mrazničke pretrieďte potraviny.
 8. Odvápnite kávovar.
 9. Vyčistite odpadkový kôš.

Zbavte sa zlozvykov!

Nepoužívajte kuchynskú linku na krájanie, nenechávajte na nej rozmrazovať mäsové výrobky, nepokladajte na ňu mokrú utierku a rozhodne o kuchynskú linku nerozbíjajte vajíčka. Čím rýchlejšie sa zbavíte týchto “móresov”, tým ľahšie kuchynskú linku udržíte dlho ako novú. A ešte jedno tajomstvo ligotavej linky: nepoužívajte na jej čistenie prípravok na umývanie riadu. Siahnite po abrazívnych krémových čistiacich prostriedkoch. Bez veľkej námahy a drhnutia s nimi odstránite i najväčšiu mastnú špinu.

Vaša pokožka potrebuje pred Vianocami tiež očistu. Doprajte si peeling celého tela, ale aj tváre. No a v neposlednom rade – stavte na epiláciu. Posledné tajommstvo… Vyložte si nohy na stôl a ochutnajte vianočné koláčiky. Nebojte sa, nepriberiete. Lipomasáž je ošetrenie, ktoré po Vianociach vráti vaše dokonalé krivky späť!