špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

8 najčastejších chýb pri holení

Poznáte aj vy boj do posledného chĺplka ? Holením sa trápime každá už roky. Každá žena preferuje iný spôsob a nie každý spôsob dokonale vyhovuje. No aj napriek tomu, že to tak robíte roky nemusí to byť správne. Prinášame tipy ako na to!

1. Zabúdate na peeling?

Je to najjednoduchší spôsob ako zabrániť zarastaniu chĺpkov. Funguje aj masážna rukavica. Pri najbližšom nákupe si vyberte peeling a smelo do toho. Je to jednoduché.

2. Žiletkou proti smeru rastu chĺpkov

Aj to môže byť dôvod nepríjemného zarastania. Žiletkou hoľte vždy len v smere rastu chĺpkov. Je to prácnejšie, pomalšie ale vyhnete sa červeným bodkám.

3. Holíte sa večer?

Týmto spôsobom nedocielite hladkú pokožku. Nohy behom dňa, alebo po horúcom kúpeli trochu opuchnú, tým pádom sa chĺpky schovajú. Hoľte sa pri rannej sprche.

4. Povaľujúce sa žiletky

Veľa z nás si žiletky necháva na okraji vane. To je chyba, žiletka sa týmto spôsobom tupí a holenie nie je účinné. Odkladajte si žiletku po každom použití na suché miesto.

5. Nepreháňajte to s epiláciou voskom

Pokiaľ sa dáte na cestu odstraňovania chĺpkov voskom, musíte medzi jednotlivými epiláciami počkať dostatočne dlhú dobu. Je treba aby chĺpky dorástli do polovice svojej dĺžky. Inak sa môže stať, že si spôsobíte viac bolesti s odtrhávaním kože.

6. Správny čas na epiláciu

Pre citlivejšie povahy je vytrhávanie chĺpkov bolestivejšie pred menštruáciou, počas nej a tesne po nej. Odborníci ženám doporučujú epiláciu počas ovulácie. Pri epilácii to bude menej bolieť. Ak aj vy patríte k tým citlivejším vyskúšajte.

7. V tieni

Toto pravidlo platí predovšetkým pre odstraňovanie chĺpkov z obočia alebo hornej pery, po vytrhnutí sa vyhnite slnku na pár hodín. Môžu vám naskákať pehy a tých sa len tak nezbavíte.

8. Obočie, obočie…

Ak kvôli bolesti, alebo v snahe dostať sa čo najbližšie k zrkadlu, pri trhaní obočia budete robiť grimasy, môže sa vám to vypomstiť v podobe krivého obočia.

Laserové odstránenie chĺpkov

Pomaly ďalej zájdeš. Aj keď mnohým pri tej predstave naskakuje husia koža, nemusíte sa báť. Táto metóda si vyžaduje trpezlivosť a viac času ako 10 minút v sprche, no výsledky stoja za to. Laserová epilácia diódovým laserom znamená, že k zárodočnému ložisku, ktoré sa nachádza vo vlasovej cibuľke a je vo fáze rastu vlasu, prenikne laserový lúč a selektívne tepelne zničí vlasovú cibuľku. Ak sa vlas nachádza v tzv. pokojovej fáze, laserový lúč cibuľku minie. Epiláciu preto treba znovu po 6 – 8 týždňoch zopakovať, aby boli zasiahnuté všetky cibuľky vo fáze rastu na ošetrovanej oblasti tela alebo tváre. Niekedy aj opakovane. Výsledok v podobe navždy hladkej pokožky bez chĺpkov však za to stojí.

VÝHODY EPILÁCIE DIÓDOVÝM LASEROM MORE EXCEL

  • bezpečná, rýchla, komfortná, najmodernejšia – a najmä účinná metóda na trvalé odstránenie ochlpenia;
  • širší záber laseru – likviduje sa väčšie množstvo korienkov naraz = úspora času;
  • minimálna bolestivosť vďaka aktívnemu chladeniu pokožky;
  • pozitívne vedľajšie účinky – jemné omladenie pokožky, uzatvorenie pórov;
  • úspora nákladov – na trvalé odstránenie nežiaducich chĺpkov postačuje menej ošetrení ako pri iných metódach;
  • nemusíte si nechávať chĺpky vyrásť a cítiť sa nepríjemne.