špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ako sa pripraviť na ples

Fúha. Ani neviete ako a Vianoce preleteli, Nový rok ste dostatočne oslávili a zrazu už sedíte v práci v plnom nasadení. V diári svieti dátum plesu. To už? Nestačili ste ani dojesť vianočné koláče a teraz máte v absolútnej forme, s dokonalou pleťou pretancovať celú noc. Fúha?! Ale nie… Poďte sa zachrániť!

Plesy sú udalosťou na vysokej spoločenskej úrovni, neodpúšťa sa ani tá najmenšia chybička. Dostatočne dlhá a precízna príprava je určite na mieste. Všetky bývajú v zime, po Vianociach, vždy, keď nič nestíhate. V zime, keď je vaša koža bledá, zvädnutá, možno už aj ochabnutá a scvrknutá. V zime, keď vaša tvár nežiari tak, ako v lete. V zime, keď sa vaše proporcie po sviatkoch a všetkých silvestrovských oslavách o niečo zaguľatili… V zime, kedy sa s pokožkou môžu robiť doslova zázraky! V zime, kedy nijakému estetickému zákroku nehrozí STOP! Čo všetko sa dá stihnúť, aby ste vyzerali TOP?

Mesiac pred

Luxusne dlhý čas na prípravu. Mesiac pred plesom stíhate celé telo detoxikovať. Nielenže sa zbavíte vianočných kilogramov, ale takto vyčistíte aj pokožku tváre. Z tela sa vyplavia toxíny a cítiť sa budete perfektne. Nielen fyzicky, najmä psychicky. Čo je viac, ako dobrá nálada pri tanci? Pite teda čistú vodu a bylinkové čaje. Pomôžu vám pestrec mariánsky, pŕhľava dvojdomá, púpava, aj ibištek.

Detox viditeľne rozjasnil vašu tvár. Teraz sa môžete zamerať na vaše vrásky. Ak ste po 40-tke, nejaké vám istotne vykukujú. Make-up veľmi nepomôže, práve naopak. Všimli ste si, že sa poriadne zaryje do vrások a ešte viac ich zvýrazní? Nespoliehajte naň. Mesiac pred plesom absolvujte magický lifting pomocou nití. Je to dostatočný čas na to, aby sa ich účinok naplno rozvinul. Čo je však dôležitejšie, presne mesiac stačí aj na to, aby si nikto nevšimol, že ste si ich len prednedávnom dali aplikovať. Funguje to jednoducho: do podkožia vám vložia špeciálne nite, okolo ktorých sa začne tvoriť kolagén. Kolagénová kostra vypne vašu pleť. A výsledok? Minimálne o päť rokov mladšia.

Že nie ste zástankyne ihiel, a predsa by ste tú vašu povestnú ryhu nad koreňom nosa najradšej vygumovali? Vsaďte na termáž. Tá zahreje povrchové vrstvy kože a podporí tvorbu kolagénu. Vrásky vymiznú, póry sa zjemnia a celá tvár sa vypne. Žiadne vpichy! Tento zákrok stíhate aj zopakovať a efekt bude ešte silnejší. Rekonvalescencia nie je dlhá. Budete vyzerať o pekných pár rokov mladšie.

Nezabudnite na epiláciu. Šaty síce zahalia nohy, no odhalia ruky a pri valčíku i podpazušie. Pozor! Tento rok jeden z 23 viedenských plesov povoľuje vo svojom dress code koktejlové šaty. Ak sa chystáte práve tam, aj nohy majte absolútne hladké!

Myslite tiež na:

Týždeň pred

Na detox už zabudnite. Začnite si chystať šaty a objednajte sa na omladenie tváre. Týždeň pred plesom si môžete pomôcť botoxom, alebo kyselinou hyalurónovou. Či už jedna, alebo druhá látka, vstrekujú sa v malých množstvách presne v mieste vrásky. Takto odborníci precízne vymodelujú vašu tvár. Nebojte sa, doba rekonvalescensie po zákroku je takmer nulová.

Ak nie omladnúť, tak aspoň zregenerovať. Vaša tvár si to určite zaslúži. Pomocou LED svetla, v kombinácii s fotorejuvenizáciou. Okrem regenerácie sa vám, pôsobením červeného svetla, vytvorí i kolagén. Vaša pleť sa vypne. Aspoň to. Terapiu LED svetlom využite aj na oblasť dekoltu.

Telu doprajte masáž. Ale nie hocijakú! Masáž zameranú na zoštíhlenie. Toto ponúka lipomassage prístrojom Cellu M6. Prístroj podporí uvoľnenie tuku priamo v bunkách pokožky, zvýši tvorbu elastínu. Budete štíhlejšia a pokožka vášho tela bude o poznanie hladšia a pevnejšia. Dočkáte sa aj detoxu: prístroj aktivuje meridiány, čo urýchli vylučovanie toxínov. Ešte stále je vhodné, aby ste absolvovali epiláciu. Nenechávajte si ju na poslednú chvíľu.

Myslite aj na:

  • Nechty
  • Ruky

Jeden deň!

Hneď ako sa ráno zobudíte, pomodlite sa, aby vás stihli objednať na ošetrenie kyslíkom. Táto neinvazívna metóda ponúka expresné omladenie. Počas oxygenoterapie sa na pokožke vytvárajú bublinky CO2, ktoré jemne praskajú. Takto zvyšujú prietok krvi. Metabolizmus pleti sa zrýchli a bunky sa obnovia. Vaša tvár sa nielen okysličí, ale aj absorbuje účinné látky z kapsulky, ktorá je aplikovaná na tvár. Efekt je okamžitý. Na obed ani nepomyslite, aj tak v tom zhone máte čas maximálne na zeleninové smoothie. Jednodňový detox nie je síce nijaké terno, no aspoň sa odvodníte.

Poobede si zabezpečte profesionálny make-up a kaderníka. Skontrolujte podpazušie, venujte čas aj výberu doplnkov. Čo ešte stále stíhate? Dať si prepichnúť ušné dierky, ak ste sa rozhodli pre nádherné, zaujímavé náušnice.

Tak. A teraz si oblečte šaty, na ples by ste mali prísť včas. Pred odchodom z domu sa ešte raz pozrite do zrkadla a odoberte jeden doplnok. Toto pravidlo zastávala módna legenda Coco Chanel.