špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Epilácia vz. Depilácia

Odstraňovanie neželaného ochlpenia na tele a tvári patrí v dnešnej dobe ku každodennej rutinnej starostlivosti žien. Dnes sa nenosí prirodzenosť v pravom slova zmysle, pokožka na ženskom tele i tvári musí byť všade hebká, hladká a krásna. Chĺpky sú neestetické, rušivé a žena, ktorá sa ich pravidelne nezbavuje a na verejnosti sa objaví „ s kožušinou“, si vyslúži posmech a pohoršenie. A po tom veru žiadna žena netúži.

Existujú dva spôsoby ako sa zbaviť nežiadúceho ochlpenia – EPILÁCIA a DEPILÁCIA.

 

Spôsobov, ako sa dnes ženy zbavujú neželaného ochlpenia, je viac, pričom treba zásadne rozlišovať dva – depiláciu a EPILÁCIU. Pri depilácii sa chĺpky odstraňujú tesne nad povrchom pokožky, nenarúša sa ich cibuľka, a tak ich odstránenie trvá do najbližšieho dňa, kedy sa ich treba opäť nanovo zbaviť. Možnosti, ktoré sa pritom využívajú, sú mokré holenie čepieľkou či holenie elektrickým strojčekom. Ďalšími dočasnými možnosťami, avšak už s dlhodobejším efektom, sú depilačné krémy a studené a teplé vosky. Opätovná viditeľnosť chĺpkov na koži je po ich použití cca. po 4 – 6 týždňoch.

Ak vás však nebaví neustále myslieť na to, že sa musíte oholiť na viditeľných aj neviditeľných miestach, v našej ambulancii vás zbavíme neželaných chĺpkov NAVEKY. Tento úkon, pri ktorom sa narušia vlasové cibuľky tak, aby už viac neboli schopné produkovať chĺpky, sa volá EPILÁCIA. A keďže ide o trvalý stav – označujeme tento úkon TRVALÁ EPILÁCIA. Na tento zákrok využívame v našej ambulancii moderný vysoko výkonný diódový laser More Excel.

LASEROVÁ EPILÁCIA S MORE EXCEL

Rieši efektívne a relatívne bezbolestne estetické aj zdravotné problémy spojené s ochlpením. V porovnaní s inými typmi epilácie ako sú napríklad elektroepilácia, fotoepilácia či chemická epilácia – je časovo omnoho menej náročná a účinnejšia. Efektívnosť epilačného ošetrenia závisí od skúseností lekára a tiež od výkonu a nastavenia správnych parametrov stroja. More Excel však patrí medzi špičku v tejto technológii, a to je dôvod, prečo ho máme aj v našej ambulancii.

skinpoint_laser_sh

AKO DLHO EPILÁCIA TRVÁ?

Laserová epilácia patrí v súčasnosti k najrýchlejším a najefektívnejším zákrokom, no záleží na type lasera. Princíp epilácie laserom nespočíva v pôsobení laserového žiarenia na každý chlp zvlášť, ale vždy sa ošetruje úsek pokožky vo veľkosti cca. 1 cm2. Kompletný čas trvania epilácie závisí od veľkosti ošetrovanej plochy.

MÁ TENTO SPÔSOB EPILÁCIE AJ ĎALŠIE VÝHODY?

Áno, má. Tým najzaujímavejším vedľajším účinkom laseru je efekt jemnej rejuvenácie – omladenia pokožky. Laserový pulz totiž zároveň ošetrovanú časť pokožky vyhladzuje a zároveň zmenšuje póry bez toho, aby zanechával na koži jazvičky. Skvelé, nie?

BOLÍ TO?

Vzhľadom na to, že pôsobenie laserového lúča sprevádza prúd špeciálnej chladiacej látky – kryogénu, ktorý ho ochladzuje, a to pred i po záblesku laserového lúča, je procedúra epilácie menej bolestivá. No úplne bezbolestná nie je. Pocit preciťovania bolesti je však vysoko individuálny.

AKCIA

Na laserovú operáciu máme pre Vás v Skinpoint AKCIU !

 

VÝHODY EPILÁCIE DIÓDOVÝM LASEROM MORE EXCEL

  • bezpečná, rýchla, komfortná, najmodernejšia – a najmä účinná metóda na trvalé odstránenie ochlpenia;
  • širší záber laseru – likviduje sa väčšie množstvo korienkov naraz = úspora času;
  • minimálna bolestivosť vďaka aktívnemu chladeniu pokožky;
  • pozitívne vedľajšie účinky – jemné omladenie pokožky, uzatvorenie pórov;
  • úspora nákladov – na trvalé odstránenie nežiadúcich chĺpkov postačuje menej ošetrení ako pri iných metódach;
  • nemusíte si nechávať chĺpky vyrásť a cítiť sa nepríjemne.