špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Zbytočné predsavzatia?

Je koniec januára. Najvhodnejší čas dať si novoročné predsavzatie. Aspoň jedno. Že bláznime? Vôbec. Viete, prečo nedodržíte svoje stanovené ciele? Prečo vyprchajú rýchlo ako bubliny z polnočného silvestrovského šampanského? Práve preto, že si všetky predsavzatia dávate na Nový rok! 

Poznáte to. Väčšina predsavzatí, nielen tých novoročných, znie takto: Od pondelka začnem držať diétu. Alebo: Na Nový rok prestanem fajčiť. A ešte: Od zajtra sa budem viac venovať rodine. A také jedno ženské: Chcem menej lietať okolo domácnosti a začať sa o seba viac starať! Len 8 % z vás tieto predsavzatia dodrží. Podľa psychológov je dôvodom to, že keď ihneď nevidíte výsledky, vzdávate sa. Predsavzatia sa stávajú vtipom, ktorý sa každý rok traduje vo vašej rodine. Brat si vás doberá, či poslednú cigaretu zahasíte tesne pred silvestrovskou polnocou, alebo uštipačná švagriná pohľadom kontroluje, koľko novoročných jednohubiek ste už zjedli. Priznajte si to… V kútiku duše veľmi chcete a dúfate, že raz sa vám dodržať vaše predsavzatie podarí a vy to všetkým ukážete! Vlastne, ukážete najmä sebe samým…

Prekonajte problémy

Nový rok je výzva. S jeho príchodom vidíte ligotavý prísľub zmeny. Začať niečo nové. Hneď sa pustíte do vymýšľania, čo zmeniť na svojom živote. Ako ho zlepšiť. Ako sa zlepšiť. Ciele niektorých z vás sú behom na veľmi dlhé trate, alebo úplne nesplniteľné. Neodhadnete sami seba, často nemáte plán a bezhlavo sa púštate do realizovania toho, čo ste si zaumienili. Jasné, že po nejakom čase zlyháte. Alebo, prinajmenšom, skáčete hlava-nehlava a stále vedľa. Najviac predsavzatí skončí v polovici februára.

Tieto body sú začiatkom toho, aby ste predsavzatia dodržali:

  • Začnite s plánovaním na konci januára

Väčšine z vás prináša obdobie okolo Vianoc a Nového roku stres. Nechajte, nech všetky novoročné oslavy odznejú a nech sa vianočné koláče zjedia do posledného. Keď sa už zmierite s realitou a po sviatkoch zasadnete k pracovnému stolu, začnite premýšľať, čo tento rok zmeniť k lepšiemu. A 31. januára si:

  • Pomenujte svoje ciele

Jasne a konkrétne nazvite svoj cieľ. Mali by ste vedieť, čo znamená. Neschudnete len tak, z ničoho nič. Musíte upraviť stravu a začať športovať. Preto si nestačí do diára napísať: Chcem schudnúť. Ale: Budem pravidelne športovať, z jedálnička vyradím sladkosti i slaninku a pridám viac zeleniny.

  • Berte do úvahy svoju osobnosť

Vy sa poznáte najlepšie. Viete, že maminkin nedeľný kalorický koláč si odpustiť neviete. Nuž, nie je hanbou pridať si už k napísanému: Jeden deň v týždni zhreším a zjem maminkin koláč. Spoznajte svoje potreby, ale aj hranice!

  • Obklopte sa ľuďmi, ktorí vám pomôžu, alebo vás podporia

Nebojte sa, nie je to zlyhanie. Práve naopak! Tí správni, pozitívni ľudia vám ukážu, akú silu máte, aby ste svoj plán dodržali. Neprajníci, závistlivci vám rásť nepomôžu. Existujú predsa takí, ktorí vás dokážu dostať na vašu cestu za úspechom. Ak ste sa na chvíľu aj stratili… Preto vyhľadajte to správne fitko a trénera. S chudnutím vám pomôžu aj prístroje na formovanie postavy pod dohľadom skúsených. Odborná staroslivosť o pokožku u dermatológa bude tou správnou, aby ste sa konečne zbavili akné. A prestať fajčiť skúste s najlepšou priateľkou.

  • Neskončite, keď ste v cieli

Ak ste dosiahli to, čo ste si zaumienili, neznamená to koniec! Práve naopak. Je to nový začiatok! Výsledky sa dajú ešte vylepšiť a vždy sa dá pokračovať vyššie.

Možno ste netušili,
s ktorými predsavzatiami
Vám vedia pomôcť odborníci

  • Odnaučiť sa fajčiť – súčasťou plánu, ako prestať fajčiť by mala byť aj detoxikácia organizmu od škodlivých látok, ktoré fajčenie v tele zanechalo. Ide najmä o decht a nikotín. Preč s nimi! A to pomocou lipomassage.
  • Schudnúť – stratiť kilogramy je jedna vec, no ako bude vyzerať vaša pokožka, je vec druhá. Väčšinou ovisne. Pokiaľ nevenujete cvičeniu dostatok času, budete mäkká ako želatína. Urýchlite proces spevnenia pokožky celého tela a využite ošetrenie s prístrojom Cellu M6.

A vedia pomôcť aj s netradičnými predsavzatiami:

  • Mať hrivu ako lev – s vlasovou mezoterapiou
  • Neholiť sa celé mesiace – stačí raz epilovať laserom
  • Vyzerať stále mlado – odstrániť vrásky a nechať žiariť